O nas

Laboratorium Kosmetyczne AVA zostało założone prawie 60 lat temu z miłości do naturalnego stylu życia. W zgodzie z naturą to hasło, które przyświeca nam od początku istnienia firmy. 

Tworzymy produkty, które odpowiadają potrzebom każdej skóry – od dojrzałej, aż po trądzikową. Wsłuchujemy się w Wasze potrzeby i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom. Kosmetyki produkujemy z miłością, wierząc naturze i nauce. Poszukujemy innowacji i nieodkrytych rozwiązań, których połączenie owocuje produktami najwyższej jakości i skuteczności.

Jako pierwsza polska firma kosmetyczna stworzyliśmy serię kosmetyków naturalnych i organicznych certyfikowanych przez międzynarodową instytucję – ECOCERT. Opracowywane we własnym zakresie receptury produktów pielęgnacyjnych wykorzystują wyłącznie najbardziej wartościowe surowce naturalne, których pozytywne i skuteczne oddziaływanie na skórę zostało dowiedzione naukowo.

Nasze wartości

Z szacunkiem do tradycji

Laboratorium Kosmetyczne AVA istnieje od 60 lat. Czerpiemy z wiedzy i zdobytego doświadczenia, stale poszukując nowych, innowacyjnych rozwiązań. A wszystko z pasji i troski o skórę.

W zgodzie z naturą

Tworzymy najwyższej jakości kosmetyki ekologiczne, inspirując się przyrodą i naturalnym pięknem. Jesteśmy pierwszą polską firmą z międzynarodowym certyfikatem ECOCERT – najważniejszym certyfikatem jakości dla kosmetyków naturalnych i organicznych.

Ufając nauce

Nasze kosmetyki są bezpieczne dla skóry, a ich skuteczność została potwierdzona naukowo. Nad wszystkimi recepturami czuwa zaangażowany zespół badawczy, poddając kosmetyki licznym badaniom i testom.

Nasza misja

Naszą misją jest produkcja kosmetyków z naturalnych surowców wysokiej jakości, zapewniając tym samym naszym Klientom najlepszą ochronę i pielęgnację skóry. Stale poszukujemy nowych rozwiązań odpowiadających na aktualne potrzeby kobiet i mężczyzn, koncentrując się na tym, aby dać Wam możliwość kupowania wysokiej jakości aktywnych kosmetyków w przystępnej cenie.

Nasza historia

W 1960 roku, Irena Dysput – magister farmacji i pasjonatka naturalnej pielęgnacji – wraz ze wspólnikami założyła niewielką firmę produkującą takie kosmetyki. Rok później ruszyła produkcja trzech pierwszych kosmetyków do twarzy i rąk, w tym seria AVA Mustela, która do dzisiaj jest dostępna w naszej ofercie.

Przez 60 lat działalności przyświecała nam ta sama myśl – chcemy tworzyć kosmetyki z surowców najwyższej jakości i zapewniać Klientom najlepszą jakość pod znakiem Ava Laboratorium Kosmetyczne. Dzięki konsekwencji w działaniu jesteśmy pierwszą polską firmą, która uzyskała certyfikat ECOCERT, świadczący o jakości i naturalności produkowanych kosmetyków.

Kalendarium

Irena Dysput, mgr farmacji, pasjonatka naturalnej pielęgnacji, wraz ze wspólnikami zakłada niewielką firmę produkującą kosmetyki.

1960

Rusza produkcja 3 pierwszych kosmetyków do twarzy i rąk, w tym AVA-Mustela, obecnej do dzisiaj w ofercie.

1961

Pierwszy eksport naszych produktów do polskich sklepów "Wanda" w Moskwie.

1964

Firmę przejmuje córka Larysa Dysput, mgr Ekonomii i Handlu Zagranicznego, miłośniczka naturalnych kosmetyków i zdrowego stylu życia.

1987

AVA wdraża nowe linie, również do pielęgnacji ciała i pierwsze dermokosmetyki.

1989

Rozpoczęcie współpracy z ROSSMANN. Rozszerzenie portfolio o kosmetyki przeznaczone dla gabinetów.

2002

AVA jako pierwsza polska firma certyfikuje zakład i kosmetyki w międzynarodowej jednostce ECOCERT. Powstają serie ekologiczne: ECO LINEA, Eco Garden i Eco Body.

2008

Rozpoczęcie współpracy z HEBE. Powstanie profesjonalnego Działu Handlowego zatrudniającego przedstawicieli handlowych na terenie całego kraju.

2011

Wyodrębnienie dwóch marek: AVA Laboratorium i L'ARISSE. Dynamiczny rozwój eksportu.

2012

Powstanie Działu Logistycznego.

2013

Powołanie do życia firmy AVA Lab, odpowiedzialnej za Private Label. Dynamiczny rozwój firmy wymusza modernizację parku maszynowego.

2014

Wyodrębnienie z oferty AVA Eco - ekologiczne kosmetyki (naturalne i organiczne) oraz brandu Profesional Line przeznaczonego dla gabinetów kosmetycznych.

2015

#kobietyAvy

This error message is only visible to WordPress admins
HTTP Error. Unable to connect to the Instagram API. Feed will not update.